Menzel-Burgiba – Sidi Mechrig

Menzel-Burgiba (Menzel Bourguiba)

Położone na południowym brzegu Jeziora Bizerte duże, prowincjonalne miasto Menzel-Burgiba jest nudne. Mieści się w nim baza wojskowa oraz zakłady przemysłu metalurgicznego.

Noclegi – Nie ma absolutnie żadnego powodu, by zatrzymać się w tym mieście, może się jednak zdarzyć, że tylko tutaj będą wolne miejsca noclegowe. Najlepszym wyjściem jest Hotel Younes (tel. 02/46 00 57); cena pokoju dwuosobowego wynosi 18 D.T. Leży on jednak na wybrzeżu Jeziora Bizerte, parę kilometrów od centmm miasta i, żeby się tu dostać, trzeba wziąć taksówkę. Hotel ten jest też jedynym jasnym punktem Menzel-Burgiba, wieczorem można usiąść na położonym od strony jeziora tarasie i spokojnie smakować jakiegoś drinka. Szkoda tylko, że w lecie również komary upodobały sobie ten teren na łowy.

Północne wybrzeże

Wzdłuż północnego wybrzeża od Bizerty doTabarki przycupnęły małe, samotne wioski, które zaludniają się w sezonie. Trudno do nich jednak dotrzeć bez samochodu.

Sidi Mechrig

Zwiedzanie wybrzeża wokół Sidi Mechrig może okazać się ciekawą rozrywką. Żyje tu kilku stałych mieszkańców, a w okresie lata biwakuje parę rodzin. Jadąc do Sidi Mechrig, trzeba zabrać ze sobą zapasy żywności, bo choć nie można tu narzekać na brak wody, nie ma możliwości zaopatrzenia się w artykuły jakiegokolwiek rodzaju.

Mieszkańcy Sidi Mechrig robią zakupy w Sejnane, miejscowości odległej o 17 kilometrów w głąb lądu od szosy Bizerta-Tabarka. Pragnąc dojechać tu bez własnego środka transportu, najlepiej w okolicy Sejnane poprosić kogoś o podwiezienie.

Cape Negro Kilometr od głównej szosy od drogi do Sidi Mechrig odchodzi droga do Cape Negro. Ta mała wioska żyjąca niegdyś z handlu koralami dzisiaj jest zupełnie opustoszała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *