Tunis – Rozrywki

Bary i kawiarnie

Kawiarnie są integralną częścią życia w Tunisie – tak samo jak i w całym kraju – stąd też dużo jest tu lokali ze stolikami i krzesłami stojącymi na chodnikach. Bardzo popularna jest znajdująca się na rogu Av. Habib Bourguiba i Av. de Carthage Cafe de Paris, chociaż płaci się tu trochę powyżej przeciętnych cen za kawę, rogaliki są średniej jakości, a obsługa – w najlepszym razie – jedynie trochę zgryźliwa. To prawdopodobnie jedyna cafe w kraju, gdzie podaje się piwo.

Tuniskie bary to zatłoczone, pełne ostro pijących knajpy. Typowym ich przykładem jest mieszczący się przy Av. de Carthage, obok Restaurant Carcassonne, Bar Coquille.

Nocne kluby

Żeby odczuć smak nocnego życia Tunisu, trzeba wybrać się do jednego z małych klubów w ville nouvelle, np. do Cabaret Protiniert, usytuowanego na Place Barcelone przy Rue de Hollande. Egzotyczne pokazy, jakie dają tancerki brzucha i miejscowi śpiewacy, są ledwo widoczne poprzez gęsty papierosowy dym. Erotyczna atmosfera takich widowisk nie każdemu się podoba, choć oczywiście bywają tancerki artystki zachwycające doskonałością ruchów, a nie rozpalaniem męskiej części widowni. Stanowczo jednak kobiety, pragnące spędzić noc w spokoju i bez nadmiaru wrażeń, nie powinny samotnie wybierać się do takiego lokalu. Protiniere jest czynny codz. 22.00-4.00. Wstęp: 5 D.T., obejmuje pierwszego drinka. W Gastons przy Rue de Yougoslavie we wtorki, piątki i soboty można posłuchać tunezyjskiej muzyki folk.

Sport – W każdą niedzielę po południu odbywają się wyścigi konne przy L’Hippodrome de Kassar Said, około 10 kilometrów na zachód od centrum miasta. Impreza zaczyna się zwykle o 13.00 i obejmuje wyścigi koni nie tylko rasy arabskiej. Zakłady są zarówno skomputeryzowane w przypadku wyścigów lokalnych, jak i francuskich. Wstęp kosztuje 500 milimów. Autobusy do Kassar Said (490 milimów) odjeżdżają z przystanku Jardin Thameur. Ceny taksówek z centrum wynoszą około 3,5 D.T.

W sezonie piłkarskim mecze pierwszej ligi odbywają się w niedzielne popołudnia o 14.00 w Cite Olympiąue, oddalonym o krótki spacer od stacji o tej samej nazwie na linii Metro Leger # 2. Wstęp: 400 milimów.

Zakupy

Wyroby rękodzielnicze – Tunis nie jest znany z produkcji rękodzielniczej, ale sklepy w tuniskiej medynie mają wszystko, cokolwiek marzy się poszukiwaczowi prezentów. Ceny proponowane na Rue de la Kasbah i Rue Jemaa Zitouna początkowo są dość wysokie, przeto należy być gotowym do targowania się. Żeby wyrobić sobie lepsze rozeznanie w cenach i jakości towarów, warto odwiedzić doskonałą wystawę ONAT przy Rue Mohammed V – 100 metrów w kierunku północnym w stronę biura turystycznego. Jest tu ogromny zbiór wyrobów rękodzielniczych z całego kraju, dlatego też można tutaj zaopatrzyć się w upominki w ostatniej chwili przed wyjazdem – nie trzeba biegać na złamanie karku od jednego do drugiego sklepu w medynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *